Прогнози

Войводина – ЛАСК Линц

Войводина се надява да продължи убедителното си участие в Лига на конференциите с домакинския си мач срещу ЛАСК Линц. Сръбското първенство не върви по план за Войводина, който през миналия сезон завърши на четвъртото място. Сега от два изиграни кръга има актив от само точка и се намира на 11-та позиция в класирането. Между двата мача от първенството, Войводина стартира и участието си в Лига на конференциите, като победи два пъти Паневежис.

Новата кампания за ЛАСК Линц започна със среща от турнира за Купата на Австрия. Отборът попиля третодивизионния си съперник, отбелязвайки му по три попадения и през двете полувремена. Те стартираха с успех и във вътрешното първенство – победа с 1:0 над Райндорф.  Във втория кръг обаче, се затрудни с Рапид Виена, който си тръгна с точка от Пашинг след 1:1.

Войводина опази вратата си чиста в пет от последните си шест мача. Днес обаче не смятаме, че отборът ще успее да удържи натиска на своя съперник. ЛАСК Линц вече е забравил тежкия завършек на миналия сезон и най-вероятно ще си тръгне с аванс от мача в Сърбия.

Тази среща ще се играе на 05.08.2021 г. от 20:00 часа.